EJOT Polska Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Jeżowska 9, 42-793 Ciasna
tel. +48 (34) 35 10 660
fax. +48 (34) 35 35 410
e-mail: ejot@ejot.pl
strona www: www.ejot.pl
Złoty Medal MTP BUDMA 2008 dla ejotherm STR UW dniach 22-25 stycznia br. firma EJOT uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Budownictwa BUDMA 2008 w Poznaniu. Specjalnie dla zwiedzających Targi oraz zaproszonych gości, zaprezentowano Nowości produktowe na rok 2008. Wśród nich znalazły się:
• śruby gwintujące nierdzewne EJOT Corremaks o podwyższonej odporności antykorozyjnej, do szczególnego zastosowania w tunelach i basenach,
• śruby gwintujące nierdzewne EJOT Solarbefestiger, pozwalające na montaż systemów solarnych na podłożach stalowych oraz drewnianych,
• łączniki ejotherm STR U oraz ejotherm NTK U do zamocowań termoizolacji na fasadach, gwarantujące najwyższe bezpieczeństwo użytkowania,
• specjalistyczne wkręty techniki okiennej i fasadowej EJOT PT typ DG, do odpowiedzialnych zamocowań systemów fasad aluminiowo-szklanych.
W czasie Targów rozstrzygnięto konkurs o Złoty Medal MTP BUDMA 2008. Wśród trzynastu laureatów konkursu znalazł się również produkt firmy EJOT, którego innowacyjność oraz liczne zalety zostały zauważone przez Komisję Sędziowską.

Złotym Medalem MTP BUDMA 2008 nagrodzono ejotherm STR U – łącznik wkręcany do zamocowań termoizolacji na fasadach, z zasadą 100% kontroli poprawności zakotwienia, będąca unikalnym systemem, umożliwiającym sprawdzenie w warunkach prowadzenia budowy, czy łącznik został prawidłowo osadzony. Produkt posiada Europejską Aprobatę Techniczną.

Na uroczystej gali rozdania Złotych Medali MTP, nagrodę dla ejotherm STR U odebrał Prezes Zarządu polskiego oddziału EJOT, Pan Andrzej Bibik.

Gratulacje za zdobycie prestiżowej nagrody przekazał również osobiście Olgierd Dziekoński, wiceminister w Ministerstwie Infrastruktury, odpowiedzialny za budownictwo.

Firma EJOT serdecznie dziękuje wszystkim zwiedzającym za odwiedzenie stoiska.

Jakość jest dla całej grupy myślą przewodnią, która powoduje, iż tylko jakościowe i wysokowartościowe produkty są z nią kojarzone. Owa jakość jest spełnieniem najwyższych wymagań klientów, a do tego, będąc źródłem sukcesu firmy.

Planowana jest jeszcze w tym roku rozbudowa zakładu produkcyjnego, która zwiększy znaczenie polskiego oddziału w całym Holdingu EJOT, a także pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnych zakładu.

EJOT POLSKA SP. ZO.O. SP.K. to także fabryka produkująca łączniki budowlane, złącza i elementy motoryzacyjne oraz przemysłowe. Ciągłe doskonalenie procesów technologicznych, pozwalających na spełnianie wysokich norm jakościowych, potwierdziły uzyskane Certyfikaty ISO/ TS 16949 oraz ISO 9001:2000. Przewodnie motto firmy: “Jakość łączy” oraz w/w Certyfikaty potwierdzają, iż EJOT jest jednocześnie liderem jakościowym.

Więcej

Essve Poland Sp. z o.o.

ul. Skłodowskiej-Curie 9/1, 71-332 Szczecin
tel. +48 (91) 43 24 580
e-mail: info@essve.pl
strona www: www.essve.pl

 

Jesteśmy jedną z wiodących firm oferujących kompletne rozwiązania w zakresie profesjonalnych akcesoriów mocujących w Europie i silnym liderem rynku w krajach skandynawskich.

Założona w 1970 roku firma ESSVE konsekwentnie wprowadza na rynek nowe, rewolucyjne produkty, które szybko znajdują uznanie profesjonalnych wykonawców.

Naszym celem jest uczynienie codziennego życia wykonawców, inżynierów budownictwa i dystrybutorów wygodniejszym, bezpieczniejszym i efektywnym poprzez zapewnienie im bogatej oferty różnorodnych elementów złącznych, a także narzędzi, akcesoriów i usług potrzebnych do wykonania pracy.

GET IT DONE ! – to obietnica ESSVE dla naszych klientów.

ESSVE oferuje jeden z największych asortymentów profesjonalnych elementów złącznych w swojej dziedzinie. Nasza oferta obejmuje ponad 5000 produktów: 1500 rodzajów śrub, 1900 rodzajów elementów złącznych, 650 rodzajów gwoździ, 400 rodzajów produktów do klejenia i ponad 800 rodzajów innych specjalistycznych produktów do mocowania. Nasze produkty posiadają niezbędną dokumentację i certyfikaty.

Oferowany asortyment podzielić można na następujące grupy:

 • Wkręty samowiercące do blach profilowanych
 • Wkręty samowiercące stalowe i nierdzewne do konstrukcji stalowych
 • Wkręty samowiercące do mocowania płyt warstwowych
 • Kotwy do betonu, uchwyty do fasad
 • Kompletny system montażu dla technologii budowania z drewna
 • System mocowania termo i hydroizolacji
 • Technika strzelania
 • Nity zrywalne, nitonakrętki
 • Wiertła
 • Systemy biernej ochrony przeciwpożarowej Fire Seal
Więcej

Eurofast Poland Sp. z o.o.

ul. Jarzębinowa 10, 11-034 Stawiguda
tel. 89 722 95 55
fax. 89 670 77 71
e-mail:pl.info@eurofastgroup.com
strona www: www.eurofastgroup.com

Eurofast® specjalizuje się w dostarczaniu łączników mechanicznych do dachów płaskich i fasad. Eurofast skupia się na rozwoju, produkcji i dystrybucji wysokiej jakości systemów zamocowań, uzupełnionych szeroką ofertą narzędzi, maszyn i akcesoriów.

Eurofast rozpoczął działalność w Holandii w latach 70-tych i rozwinął ją posiadając obecnie dywizje w Holandii, Belgii, Danii, na Węgrzech, Wielkiej Brytanii, Polsce i jest obecny w ponad 25 krajach europejskich.

W Eurofast koncentrujemy się na lokalnym podejściu do elementów złącznych. Poza tym utrzymujemy bliski kontakt z producentami membran i izolacji. Dzięki tej współpracy Eurofast dysponuje bogatą bazą raportów z badań wiatrowych (dla dachów płaskich). Oznacza to, że zawsze możemy zaoferować odpowiedni rodzaj systemu montażowego wraz z prawidłowymi wartościami obliczeniowymi.

Dzięki strategicznemu przejęciu firmy Baltic Fasteners Sp. z o.o., Grupa Eurofast wzmacnia swoją europejską sieć sprzedaży. Ta ekspansja sprawia, że stajemy się dostawcą wysokiej jakości elementów złącznych do przegród budowlanych, dysponującym kompletnym portfelem produktów znakowanych znakiem CE.

Obsługa i jakość są naszym priorytetem. Dlatego staramy się ulepszać, rozwijać i odświeżać ofertę produktową na wszystkich poziomach działalności, aby nasi Klienci zawsze otrzymywali najlepsze produkty, wsparcie i porady. Eurofast okazał się być zawsze pomocnym i niezawodnym partnerem.

Więcej

Gunnex PL Sp. z o.o.

ul. Żabikowska 88, 62-052 Komorniki
tel. 61 866 76 94
fax. 61 810 73 61
e-mail: biuro@gunnex.com
strona www: www.gunnex.pl

Gunnex PL Sp. z o.o. jest jednym z 6 oddziałów Gunnex Group z siedzibą w Pradze. W Polsce firma działa od 2010 roku, koncentrując swoją aktywność w dwóch podstawowych obszarach: budownictwie infrastrukturalnym oraz budownictwie indywidualnym.

Szczególną pozycję w ofercie Gunnex PL zajmują produkty dedykowane dla wykonawców dachów płaskich:

 • Membrany dachowe PVC
 • Płyty izolacyjne XPS
 • Welon z włókna szklanego
 • Geowłókniny poliestrowe i polipropylenowe
 • Folie paroizolacyjne
 •  Folie kubełkowe PEHD i kompozyty stosowane w dachach zielonych
 •  Akcesoria dachowe do pap bitumicznych i membran PVC
 •  Łączniki do mocowania termo i hydroizolacji na dachach płaskich

Głównym celem Gunnex PL jest oferowanie produktów najwyższej jakości oraz kompleksowa i profesjonalna obsługa Klienta. Przedstawiciele firmy zajmują się nie tylko sprzedażą produktów, lecz również fachowym doradztwem technicznym. Docierając bezpośrednio na budowę służą pomocą w doborze optymalnych rozwiązań materiałowych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb Klienta czy projektu.

Więcej

Klimas Sp. z o.o.

Kuźnica Kiedrzyńska, ul. Wincentego Witosa 135/137, 42-233 Mykanów
tel. +48 (34) 377 71 00
e-mail: office@wkret-met.com
strona www: www.wkret-met.com

Firma Klimas Wkręt-met jest wiodącym polskim producentem technik zamocowań budowlanych znanym w ponad 50 krajach świata.

Firma powstała w 1990 r. i nieustannie się rozwija, wyznaczając trendy na rynku zamocowań oraz umacniając swoją pozycję w branży. Producent dużą wagę przywiązuje do jakości swoich produktów; różnorakie testy, którym podlegają oraz uzyskane dla nich aprobaty techniczne pozwalają mieć pewność, że łączniki  spełniają najwyższe krajowe i europejskie normy. Co ważne, Klimas Wkręt-met posiada własne zaplecze produkcyjne: dwa zakłady produkcyjne o powierzchni ponad 50 tys. m2, nowoczesny park maszynowy i narzędziownię z zaawansowanymi centrami obróbczymi, laboratorium wyposażone w precyzyjne urządzenia do kontroli surowców i wkrętów oraz centrum logistyczne z 30 stanowiskami przeładunkowymi zapewniającymi sprawną dystrybucję produktów na całym świecie.

Oferta producenta zawiera produkty z takich kategorii jak m.in.:

– systemy zamocowań  termo- i hydroizolacji dachów płaskich;

– systemy zamocowań  lekkiej obudowy;

– wkręty i łączniki do konstrukcji drewnianych.

Więcej

Protan Polska Sp. z o.o.

ul. Ostrobramska 101a, 04-041 Warszawa
tel. +48 (22)825 37 03
fax. +48 (22) 852 68 26
e-mail: protan@protan.pl
strona www: www.protan.pl

Protan to norweska grupa przemysłowa, która jest światowym liderem w technologiach membranowych. Tworzymy i dostarczamy membrany, systemy dachowe, systemy wentylacji i tekstylia techniczne.

Specjalizujemy się głównie w pokryciach i membranach dachowych. Dostarczamy również spersonalizowane, elastyczne przewody wentylacyjne do prowadzenia powietrza w kopalniach i tunelach. Ponadto oferujemy wielofunkcyjne tekstylia techniczne o szeregu zastosowań. Protan jest także jednym z największych wykonawców w Skandynawii.

Dachy i membrany stanowią główny obszar działalności grupy Protan. Jesteśmy dostawcą kompletnych systemów pokryć dachowych dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta, zarówno w zakresie dachów eksponowanych jak i dachów balastowanych lub odwróconych. Ponadto Protan dostarcza wysokiej jakości membrany stosowane w pomieszczeniach wilgotnych oraz do izolacji tarasów. Wykonujemy również powłoki zabezpiecząjace przed radonem w budynkach  nowych i remontowanych.

Nasza firma stworzyła także specjalne rozwiązania dla specyficznych konstrukcji dachowych, takich jak “cool roof” czy też dachy zielone. Potrafimy dostosować rozwiązania do indywidualnych potrzeb klienta.

Ponadto w ofercie Protan Polska znajdziecie Państwo:

 • systemy zamocowań
 • parozolacje
 • włókniny szklane i geowłókniny
 • narzędzia i urządzenia do prac na dachu
 • systemy zabezpieczenia przed upadkiem z dachu
 • odwodnienia dachów
Więcej

Rawlplug S.A.

ul. Kwidzyńska 6, 51-416 Wrocław
tel. +48 (71) 32 60 100
fax. +48 (71) 37 26 111
e-mail: info@koelner.com.pl
strona www: www.rawlplug.pl

SFS Group Sp. z o.o.

ul. Torowa 6, 61-315 Poznań
tel. +48 (61) 66 04 900
fax. +48 (61) 66 04 910
e-mail: pl.info@sfs.com
strona www: pl.sfs.com

SFS Group Sp. z o.o. to polska organizacja rynkowa Grupy SFS z siedzibą w Szwajcarii.

Naszym motorem napędowym jest ciągłe dążenie do bycia lepszym i jeszcze bardziej innowacyjnym. Wciąż znajdujemy czas, aby podchodzić do klienta indywidualnie i oferować mu rozwiązania zoptymalizowane pod kątem jego rzeczywistych potrzeb. Nasz sukces to przede wszystkim sukces naszego klienta – tworzymy go razem !

Nasze produkty znajdują zastosowanie zarówno w budownictwie jak i przemyśle. W skali międzynarodowej działamy również w branżach motoryzacyjnej, elektronicznej, lotniczej oraz medycznej.

Specjalizujemy się w:

 • elementach złącznych do ścian, dachów i fasad
 • elementach złącznych do budownictwa drewnianego i modułowego
 • systemach zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości
 • zawiasach do drzwi i okien oraz systemach do ich montażu

 

Korzystając z naszych rozwiązań podnosisz jakość i atrakcyjność swojej oferty. Sprawdź nas i zostaw konkurencję w tyle!

Więcej

Sika Poland Sp. z o.o.

ul. Karczunkowska 89, 02-871 Warszawa
tel. +48 (22) 27 28 700
fax. +48 (22) 27 28 800
e-mail: sika.poland@pl.sika.com
strona www: http://pol.sika.com/

 

Sika oferuje szeroką gamę materiałów:

 • domieszki i dodatki do betonów oraz zapraw;
 • środki do zabezpieczania powierzchniowego betonu;
 • zaprawy specjalne do napraw konstrukcji żelbetowych, środki do wykonywania iniekcji;
 • taśmy i kity elastyczne do uszczelniania i napraw szczelin dylatacyjnych, szwów roboczych, rys, pęknięć itp.;
 • kleje i kity uszczelniające stosowane w przemyśle;
 • systemy materiałów kompozytowych do wzmacniania konstrukcji stalowych, betonowych, murowanych i drewnianych;
 • powłoki antykorozyjne do zabezpieczania powierzchni stalowych i ocynkowanych;
 • systemy posadzek przemysłowych;
 • elastyczne membrany dachowe i izolacyjne;
 • płynne membrany dachowe;
 • papy bitumiczne;
 • systemy sprężystego mocowania szyn kolejowych, tramwajowych i dźwigowych;
 • materiały wykończeniowe: posadzki, kleje do parkietów/glazury, zaprawy montażowe i kotwiące, kity i silikony uszczelniające, pianki montażowe, materiały do szybkich napraw itp.

 

Sika Poland jest częścią międzynarodowego koncernu Sika, który powstał na początku XX wieku w Szwajcarii. Koncern Sika jest jednym ze światowych liderów na rynku producentów specjalistycznych produktów chemicznych dla branży budowlanej oraz przemysłu (nowoczesne żywice narzędziowe kleje i uszczelniacze).W skład koncernu wchodzi kilkadziesiąt oddziałów działających w ponad 100 krajach na wszystkich kontynentach.

Globalna obecność, fabryki, laboratoria i przedstawicielstwa handlowe zlokalizowane w wielu krajach umożliwiają szybkie wprowadzenie najnowszych technologii na nowe rynki oraz elastyczne dostosowanie się do zróżnicowanych potrzeb klientów w poszczególnych krajach. Pozycję lidera na rynku materiałów chemii budowlanej ugruntowują kompleksowe systemy specjalistycznych produktów stosowanych do budowy nowych konstrukcji oraz napraw, wzmocnień i ochrony obiektów już istniejących.

Sika oferuje specjalistyczne materiały i systemy do podlewek mineralnych i żywicznych, systemów do reprofilacji i ochrony betonu, systemy powłok ochronnych na beton i stal, systemy do wzmacniania konstrukcji, kleje i uszczelniacze, mineralne i żywiczne systemy posadzek przemysłowych, systemy wodoszczelne i membrany hydroizolacyjne, elastyczne membrany dachowe.

Więcej

Simpson Strong-Tie Etanco P.S.A.

Al. Jana Pawła II 1, 81-345 Gdynia
tel. +48 (55) 242 23 26
fax. +48 (55) 242 29 56
e-mail: info@etanco.pl
strona www: www.etanco.pl

Etanco Sp. z o.o. jest częścią Grupy Etanco – międzynarodowego lidera w produkcji elementów złącznych i zamocowań, obecnego w Europie od ponad 50 lat.
Polska część została włączona do Grupy Etanco w październiku 2017, przy czym firma istnieje na polskim rynku od ponad 25 lat oferując swoim klientom sprawdzone rozwiązania budowlane.
Jest wszechstronnym dostawcą technik zamocowań ze szczególnym naciskiem na rozwój unikalnych i innowacyjnych produktów.
Firmę wyróżnia profesjonalny serwis. Klienci firmy mogą zawsze liczyć na wsparcie kompetentnego i zaangażowanego zespołu na każdym etapie realizacji zamówienia.

Etanco ma zlokalizowane bezpośrednio przy zakładzie produkcyjnym Biuro Obsługi Klienta, które odpowiada za realizację zamówień i udzielanie bieżących informacji dotyczących produktów.

Na terenie całego kraju funkcjonuje rozwinięta sieć profesjonalnych handlowców i doradców, którzy służą klientom kompleksową wiedzą techniczną w zakresie oferowanych produktów, jak i ich aplikacji przy realizowanych przez inwestorów projektach.

OFERTA FIRMY

Specjalizujemy się w innowacyjnych systemach zamocowań dla budownictwa przemysłowego oraz tradycyjnego:
–  system mocowania lekkiej obudowy hal
–  system mocowania termo i hydroizolacji na dachach płaskich
–  system mocowania konstrukcji drewnianych
–  system mocowania dla dachów skośnych
–  system łączników i kotew do mocowania w betonie

Korzystając z europejskiej oferty Grupy Etanco w 2018 r. portfolio produktowe polskiego oddziału zostanie rozszerzone o nowoczesne rozwiązania z zakresu zamocowań, które będą dostosowane do najbardziej wymagających potrzeb klientów oraz środowisk, w jakich będą używane.

Wyroby firmy stosowane na zewnątrz są odporne m.in. na działanie soli, wilgoci oraz zużycie mechaniczne w konstrukcjach, natomiast przeznaczone do stosowania wewnątrz wyróżniają się estetyką wykończenia oraz intuicyjnym montażem.

Firma Etanco zapewnia swoim klientom wsparcie marketingowe, Przygotowując wszelkie materiały promocyjno-marketingowe, m.in. banery, ekspozytory produktowe, materiały POS oraz wszelkiego rodzaju katalogi, broszury, i ulotki promocyjne.

CERTYFIKATY

Wszystkie produkty Etanco mają aktualne dokumenty odniesienia opracowane przy współpracy z renomowanymi instytutami badawczymi. Są one gwarantem zgodności procesów produkcyjnych oraz samych wyrobów z najwyższymi standardami europejskimi oraz szczególnymi wymaganiami poszczególnych rynków.

 

 

 

 

Więcej

VILPE Poland Sp. z o.o.

ul. Graniczna 8aa, 54-610 Wrocław
tel. +48 71 740 26 23
e-mail: biuro@vilpe.com
strona www: www.vilpe.com/pl/products

Od ponad 45 lat projektujemy i produkujemy rozwiązania wentylacyjne i dachowe, które promują odpowiedzialne budownictwo.

Oferujemy szeroką gamę produktów, w wielu kolorach i rozmiarach, pasujących do większości budynków i dachów. Nasze produkty, zaprojektowane w Finlandii, zostały opracowane z myślą o najtrudniejszych warunkach pogodowych gwarantują 10-letnią trwałość koloru i 20-letnią trwałość techniczną. Marka VILPE ​​jest również znana z dostarczania niekonwencjonalnych rozwiązań potwierdzonych blisko      40-ma patentami.

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroką gamę:

 • przejść dachowych
 • kominków i wentylatorów dachowych
 • czerpni i wyrzutni dachowych i ściennych
 • włazów i wpustów dachowych
 • łączników dachowych stałych i regulowanych
 • łączników ściennych

 

To co wyróżnia ofertę VILPE to:

 • duże zakresy średnic produktów do wentylacji każdej przestrzeni budynku
 • możliwość montażu na każdym rodzaju dachu
 • komplementarność rozwiązań
 • szeroka paleta i trwałość kolorów

 

Jakość naszych produktów potwierdzają liczne certyfikaty, poniżej wymieniamy niektóre z nich:

VTT C164: możliwość zastosowania produktów VILPE ​​w budownictwie została potwierdzona certyfikatem wyrobu VTT C164.

ETA-12/ETA-12/0595: Nasze łączniki posiadają Europejską Aprobatę Techniczną ETA-12/0595 i certyfikat kontroli jakości wydany przez Fińskie Centrum Badań Technicznych VTT.

CE, SGS, NCS: Wentylatory VILPE uzyskały prawo do stosowania oznakowania CE z certyfikatami SGS i NCS zgodnie z dyrektywą niskonapięciową.

ISO 9001, ISO 14001

Pełną listę certyfikatów można znaleźć tutaj. Konkretne certyfikaty przyznane produktowi można znaleźć na stronie danego produktu.

Więcej
Powrót