Dodano: 20.02.2024

Patronat branżowy nad Rankingiem Budowlana Marka Roku 2024

Stowarzyszenie DAFA objęło Patronatem Branżowym Ranking Budowlana Marka Roku.
Od 2004 ASM Research Solutions Strategy przeprowadza wśród kilku tysięcy firm wykonawczych ogólnopolskie badania, na podstawie których formułuje ranking dla kilkudziesięciu kategorii.

Jakie marki budowlane zyskają renomę fachowców w 2024 roku?
Trwa badanie rynkowe, ranking zostanie ogłoszony w czerwcu!

Fachowcy z całej Polski wskazują najlepsze marki już po raz 20. Lider badań rynku budowlanego – firma ASM Research Solutions Strategy przeprowadza wśród kilku tysięcy firm wykonawczych badanie ankietowe, które ma na celu zweryfikowanie ich opinii na temat produktów i usług. Dzięki temu producenci, dystrybutorzy, generalni wykonawcy oraz media poznają swoją lokatę w branży budowlanej a inwestorzy będą mogli zyskać miarodajne informacje z rynku i wybrać najlepsze produkty do budowy/remontów swoich nieruchomości.

Ranking Budowlana Marka Roku jest jedynym w branży budowlanej rankingiem opartym o niezależne, ogólnopolskie badania rynku. Badaniu podlega ponad 40 kategorii produktowych. Wykonawcy spontanicznie (bez podania listy marek) wskazują marki używane w ciągu danego roku najczęściej oraz te, które wg nich cechują się najwyższą jakością i najlepszą relacją ceny do jakości. Klasyfikowani są również generalni wykonawcy, dystrybutorzy oraz media branżowe. Wskazane przez fachowców marki uhonorowane zostają tytułami Złotej, Srebrnej i Brązowej Budowlanej Marki Roku oraz Wyróżnieniami w poszczególnych kategoriach. Marki, które od lat utrzymują wysoką pozycję na rynku i cieszą się wieloletnim uznaniem fachowców zostają uhonorowane tytułami Złotych, Srebrnych i Brązowych Championów Roku. Oprócz zwycięzców w poszczególnych segmentach produktowych wyłaniani są laureaci Budowlanej Marki Roku w klasyfikacji ogólnej – to marki cieszące się uznaniem wszystkich fachowców i wskazywane przez nich najczęściej.

Dane zebrane w trakcie badania zostają skrupulatnie przeanalizowane i opracowane w formie raportów dla każdej grupy produktowej. Raporty Budowlana Marka Roku 2024 prezentują aktualną klasyfikację opartą o roczny cykl używania produktów. Opracowania te obrazują jakość współpracy producentów z wykonawcami w danym roku. Ta współpraca przekłada się na pozycję marki na rynku, ponieważ znak BMR jest rozpoznawalny wśród fachowców i inwestorów.

39,5% wykonawców poleca produkty nagrodzone tytułem Budowlanej Marki Roku
52,4% wykonawców poleca materiały budowlane przy każdej inwestycji
34,0% wykonawców zawsze przekonuje inwestora do polecanych przez siebie materiałów remontowo-budowlanych
92,0% inwestorów zwraca uwagę na certyfikaty, znaki jakości i nagrody przyznawane materiałom budowlanym przed ich wyborem

 

Ranking Budowlana Marka Roku jest jedynym w Polsce projektem badawczym o tak szerokim zasięgu i niezależnym charakterze opartym o autentyczne wskazania rynku. Publiczne ogłoszenie wyników odbędzie się 5 czerwca 2024 r. podczas uroczystej Gali w hotelu Windsor w Jachrance. Galę poprowadzi Krzysztof Ibisz.

Polakom planującym budowę/remont polecamy śledzenie preferencji aktualnych na rynku i poznania wiarygodnych, cenionych produktów budowlanych. Producentów zapraszamy do wzięcia udziału w Rankingu i weryfikacji pozycji swoich marek, Pełna lista kategorii, regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie https://budowlanamarkaroku.com.

Kontakt w sprawie Rankingu
Joanna Florczak-Czujwid, +48
697 134 770, j.florczak@asmresearch.pl

Więcej

Dodano: 08.02.2024

Nowa inicjatywa merytoryczna DAFA – Asekuracja prac na wysokości

Z przyjemnością przedstawiamy nową inicjatywę merytoryczną Stowarzyszenia DAFA, zawiązaną w celu opracowania „Wytycznych oraz dobrych praktyk związanych z asekuracją pracy na wysokości”.

Koncepcji przyświeca intencja, aby bezpieczeństwo pracy na wysokości było wspólnym dobrem, a cała branża spojrzała na temat asekuracji z większą odpowiedzialnością.

Prace będą realizowane w ramach nowopowołanej Grupy Merytorycznej BHP-ASEKURACJA.

Przekazujemy zaproszenie do współpracy od pomysłodawców koncepcji – Pana Leszka Grabowskiego (Alpinex) oraz Pana Marka Sikory (Sundoor):

„Aktualna sytuacja na rynku polskim w zakresie projektowania systemów asekuracyjnych jest nieuregulowana pod kątem prawnym. Stan ten stwarza szerokie pole do powielania błędów i niewłaściwych praktyk w zakresie planowania systemów asekuracji i stosowania produktów, co wpływa negatywnie na poziom bezpieczeństwa pracowników na budowie.

Mamy dziś możliwość podzielić się doświadczeniem i wiedzą oraz realnie wpłynąć na bezpieczeństwo prac na wysokości, które jest nadrzędną wartością dla firm skupionych w Stowarzyszeniu DAFA.

Stworzeniu wytycznych przyświeca idea rozwijania dobrych praktyk i ogólnorozumianego bezpieczeństwa w pracy na wysokości zarówno na etapie budowy jak i eksploatacji obiektów. Celem jest opracowanie wymogów i zasad planowania asekuracji na obiekcie w nawiązaniu do przepisów i regulacji obowiązujących zarówno wykonawcę jak i ostatecznego użytkownika/administratora obiektu w konsultacji i według zaleceń inwestora.

Wytyczne będą zbiorem przejrzystych danych dla projektantów i użytkowników w zakresie wytycznych ilościowo-metrycznych, zasad doboru urządzeń kotwiczących w odniesieniu do uwarunkowań eksploatacyjnych obiektu, zasad planowania rozmieszczenia rozwiązań tymczasowych dla obiektów będących w trakcie budowy.

Naszym celem jest stosowanie zabezpieczeń o określonych parametrach technicznych i użytkowych, które są poparte badaniami i certyfikatami respektowanymi w Europie i na Świecie oraz zapewniającymi rzeczywiste, a nie tylko zadeklarowane bezpieczeństwo.

Inicjatywę chcielibyśmy rozpocząć od zebrania jak największej grupy firm pracujących w „branży” oraz osób z dużym doświadczeniem w temacie, którym przyświeca myśl rozwijania dobrych praktyk i ogólnorozumianego bezpieczeństwa w pracy na wysokości. W związku z powyższym chcielibyśmy zaprosić Państwa do wzięcia udziału w pracach nad wytycznymi i stworzenia narzędzia pomocnego wszystkim uczestnikom procesu realizacyjnego.

Wytyczne będą wydane pod egidą Stowarzyszenia DAFA, co gwarantuje ich ekspercki i neutralny produktowo charakter.

Zapraszamy do współpracy przy projekcie!”

 

Pierwsze spotkanie nowego zespołu odbyło się w dn. 09 stycznia w Opolu.

W posiedzeniu inauguracyjnym Grupy Merytorycznej BHP-ASEKURACJA uczestniczyli (na zdjęciu od prawej): Jacek Stankiewicz (Ejot), Hubert Ptaszyński (Simpson Strong-Tie Etanco), Sewer Malesiński (Simpson Strong-Tie Etanco), Adam Sijka (CW Lundberg), Conrad Kaliczak (CW Lundberg), Karol Miazio (DAFA– udział online), Marek Sikora (Sundoor), Leszek Grabowski (Alpinex), Karol Pawlik (Klimas), Artur Kocioł (SFS Group), Ewelina Klin (DAFA), Katarzyna Wiktorska (DAFA).

Eksperci dyskutowali nad wizją struktury wytycznych i najważniejszymi zagadnieniami, które powinny się w nich znaleźć.

Ustalono, że w pierwszej kolejności wytyczne skupią się na etapie eksploatacji w obszarze definicji dachu płaskiego, wskażą optymalne zalecenia projektowe dla różnych rodzajów dachów a także, że opracowanie przyjmie w dużej mierze formę graficzną.

Członkowie zespołu wyłonili Koordynatora Grupy, którym został współinicjator koncepcji – Pan Leszek Grabowski.

 

Zapraszamy do podzielenia się swoimi doświadczeniami i przesyłania zgłoszeń do współpracy na adres: biuro@dafa.com.pl

Więcej

Dodano: 30.01.2024

Międzynarodowe Targi Enex » Partner Medialny DAFA

Zapraszamy jako Partner Medialny do udziału w 26. edycji Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii Enex, które odbędą się od 7 do 8 lutego w Targach Kielce.

Nowości z zakresu odnawialnych źródeł energii podczas targów ENEX 2024

Pompy ciepła, panele fotowoltaiczne, kotły na biomasę, magazyny energii, wiata parkingowa z fotowoltaiką – to część z rozwiązań, które mogą służyć redukcji kosztów, zwiększeniu oszczędności i przyczynić się do podejmowania świadomych decyzji inwestycyjnych w obszarze zielonej energii. Nowości z zakresu odnawialnych źródeł i możliwości wynikające z ich zastosowania prezentowane będą od 7 do 8 lutego na kieleckich targach Enex.

 

 

Wysokie opłaty za energię i ogrzewanie, niska efektywność energetyczna budynków, brak dostępu do nowoczesnych technologii, a także brak świadomości energetycznej to czynniki, które mają istotny wpływ m.in. na komfort życia mieszkańców gospodarstw domowych. Rozwiązaniem takich problemów mogą być inwestycje w odpowiednie systemy i urządzenia.

Hybrydowe pompy ciepła, jednostka klimatyzacji z wbudowanym ekranem umożliwiającym oglądanie telewizji oraz urządzenie w kształcie plecaka do mycia paneli fotowoltaicznych

W trakcie targów Enex, od 7 do 8 lutego w Targach Kielce, podczas największego w Polsce spotkania branży odnawialnych źródeł energii, nie zabraknie prezentacji innowacyjnych technologii z zakresu m.in. pomp ciepła, fotowoltaiki i elektromobilności.

Konferencje i fora na temat pomp ciepła, fotowoltaiki oraz magazynowania energii

Kieleckie targi branży energetycznej to okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń, zdobycia najnowszych informacji oraz identyfikację trendów podczas konferencji i branżowych spotkań. Tradycją Enexu stały się już ogólnopolskie wydarzenia takie jak: Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii Solar+ poświęcone branży PV, kwestiom związanym z przyszłością fotowoltaiki w Polsce i dynamicznym rozwojem magazynów energii oraz Forum Pomp Ciepła, które będzie okazją do poznania nowości technicznych i produktowych z branży pomp ciepła oraz techniki grzewczej, możliwości dofinansowań na ten rodzaj technologii, a także wymiany doświadczeń branży instalacyjnej. Po raz pierwszy, w trakcie targów zorganizowane zostanie forum Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii – Pesa Smart Energy Forum – spotkanie dla inwestorów w magazyny energii, dystrybutorów, instalatorów oraz wszystkich szukających rzetelnej wiedzy na temat rynku i technologii magazynowania energii.

Widowiskowy turniej dla instalatorów fotowoltaiki, konkursy z cennymi nagrodami, strefa elektromobilności i strefa Youtuberów

W trakcie targów Enex będzie można obejrzeć widowiskowy turniej “Instalator Roku 2024” . Najlepsze firmy fotowoltaiczne w kraju będą walczyły o tytuł Instalatora Roku oraz nagrodę główną – kompletną instalację fotowoltaiczną o mocy 6kW. W innym z konkursów nagrodą główną jest samochód elektryczny.  Fani elektromobilności najnowsze modele aut elektrycznych, hybrydowych, a nawet wodorowych znajdą także w strefie elektromobilności. Chętni będą mogli również skorzystać z jazdy testowej niektórymi z prezentowanych pojazdów. O elektromobilności oraz wszelkich kwestiach dot. odnawialnych źródeł energii będzie można porozmawiać z najbardziej znanymi Youtuberami branży OZE.

Wstęp wolny na targi po zarejestrowaniu: https://www.targikielce.pl/enex/rejestracja-zwiedzajacych-2024

Więcej informacji na stronie: www.targikielce.pl/enex

 

 

 

Więcej

Dodano: 17.01.2024

III Konferencja Bezpieczeństwo Pożarowe Obiektów Budowlanych na Targach BUDMA » Partner Strategiczny DAFA

Stowarzyszenie DAFA w charakterze Partnera Strategicznego zaprasza na III Konferencję Naukowo-Techniczną Bezpieczeństwo Pożarowe Obiektów Budowlanych, która odbędzie się w dn. 31 stycznia – 1 lutego podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2024.

Tematem przewodnim wydarzenia będą: ODSTĘPSTWA OD PRZEPISÓW I OCENA RYZYKA W INŻYNIERII POŻAROWEJ.

 

Organizatorzy: Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Pożarnictwa Oddział Wielkopolski,

Koło Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa przy Politechnice Poznańskiej,

Instytut Analizy Konstrukcji oraz Instytut Budownictwa Politechniki Poznańskiej

Partnerzy strategiczni:  

Grupa MTP,

Stowarzyszenie Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA

 

Termin: 31 stycznia – 1 lutego 2024 r.
 

Miejsce:

Poznań Congress Center, sala 1 F na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, Poznań, ul. Głogowska 14
Adresaci:
 • architekci, projektanci, konstruktorzy i wykonawcy, firmy związane z bezpieczeństwem pożarowym, ubezpieczyciele,
 • rzeczoznawcy do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych,
 • rzeczoznawcy budowlani
 • strażacy PSP, specjaliści i inspektorzy ochrony przeciwpożarowej,
 • pracownicy naukowi, studenci kierunków budownictwo, architektura, inżynieria środowiska i bezpieczeństwo pożarowe.

 

Program konferencji:

DZIEŃ I – 31 STYCZNIA 2024 r., GODZ. 11.00-16.00:

 1. Odstępstwa, procedury, ekspertyzy techniczne – bryg. mgr inż. Karol Mojski, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej
 2. Aby konstrukcja zachowała nośność przez określony czas – prof. dr hab. inż. Robert Kowalski, Politechnika Warszawska
 3. Rozwiązania zamienne w budynkach zabytkowych – mgr inż. Piotr Smardz, rzeczoznawca ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych, SITP
 4. Projektowanie bezpieczeństwa pożarowego – rola projektanta i rzeczoznawcy  – inż. Jacek Podyma, rzeczoznawca ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych, SITP
 5. Analiza pracy konstrukcji w pożarze jako element ekspertyzy technicznej – mgr inż. Wojciech Szymkuć, Politechnika Poznańska
 6. Odstępstwa od projektu budowlanego. Rodzaje odstępstw oraz przykłady nieprawidłowości w ich kwalifikacji – mgr inż. Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania, mgr Anna Zakrzyńska, kierownik Oddziału Inspekcji i Kontroli PINB dla Miasta Poznania

DZIEŃ II – 1 LUTEGO 2024 r., GODZ. 11.00-16.00:

 1. Symulacje pożarów jako narzędzie inżynierii pożarowej – możliwości, ograniczenia i wyzwania – dr hab. inż. Wojciech Węgrzyński, prof. ITB
 2. Ocena ryzyka w inżynierii pożarowej – st. bryg. mgr inż. Rafał Szczypta, Zastępca Dyrektora Biura Przeciwdziałania Zagrożeniom Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej
 3. Zagadnienia dotyczące formalizacji i oceny ryzyka: aktywne systemy ppoż. w projektach inwestycyjnych – mgr inż. Tomasz Wiśniewski, biegły sądowy w dziedzinie pożarnictwa, Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Ekspertów Dochodzeń Popożarowych, mgr inż. Jan Miodek, biegły z zakresu analityki dowodowej w zakresie techniczno-prawnym procesów inwestycyjnych
 4. Zastosowanie monitoringu rozproszonego opraw oświetlenia awaryjnego w oparciu o system wizualizacji ELVIS – mgr Maciej Nowacki – TM TECHNOLOGIE Sp. z o.o.
 5. Instalacja fotowoltaiczna – nowe ryzyko dla budynku?  – mgr inż. Monika Hyjek, SITP
 6. Budynki użyteczności publicznej o konstrukcji szkieletowej drewnianej, a ich bezpieczeństwo pożarowe mgr inż. Marcin Paczyński – STEICO CEE Sp. z o.o.
 7. Instalacja sygnalizacji pożarowej i integracja urządzeń przeciwpożarowych jako rozwiązania zamienne – wpływ na bezpieczeństwo pożarowe obiektów  –  mgr inż. Mariusz Sobecki, rzeczoznawca ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych, przewodniczący Rady Naukowo-Technicznej SITP

Konferencja płatna. Uczestnicy konferencji otrzymają bezpłatny bilet wejściowy na targi BUDMA.

Warunki uczestnictwa i formularz rejestracyjny na stronie:  https://www.sitp.poznan.pl/

 

Więcej

Dodano: 17.01.2024

Plebiscyt Polska Architektura XXL 2023 – Patronat Honorowy DAFA

Z udziałem DAFA w roli Patrona Honorowego startuje Plebiscyt Polska Architektura XXL 2023 – organizatorzy czekają na zgłoszenia realizacji.

Grupa Sztuka Architektury zaprasza do udziału w XVI edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL, którego celem jest zarówno wspólne architektoniczne podsumowanie minionego roku, wyróżnienie pracowni i projektów, jak i zwrócenie uwagi na mniej oczywiste postaci i realizacje, które tworzą współczesny ruch architektoniczny w Polsce. Propozycje można zgłaszać w trzech kategoriach: kubatura, wnętrza i krajobraz. Na zgłoszenia czekamy do 12 lutego 2024.

Redakcje serwisów sztuka-architektury.pl, sztuka-wnetrza.pl i sztuka-krajobrazu.pl od 2 stycznia do 12 lutego 2024 roku będą zbierały informacje o najciekawszych realizacjach publicznych i prywatnych w polskiej architekturze 2023 roku. Do Plebiscytu można także zgłaszać obiekty, które nie wzięły udziału w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2022, a zostały oddane do użytku w 2022 roku.

Jak zgłosić realizację do Plebiscytu PA XXL 2023?

Wystarczy założyć wizytówkę pracowni w dziale Społeczność na jednym z trzech serwisów (w zależności od kategorii zgłaszanej realizacji). Nowo założone wizytówki muszą zostać zaakceptowane w systemie. Po jej aktywacji należy dodać galerię zgłaszanej realizacji (zdjęcia, rysunki, rzuty oraz opis) z dopiskiem „Polska Architektura XXL 2023 + nazwa województwa realizacji”.

Jeśli wizytówka jest już założona, wystarczy dodać do już istniejącej galerię (zdjęcia, rysunki, rzuty oraz opis) proponowanej realizacji z dopiskiem „Polska Architektura XXL 2023 + nazwa województwa realizacji”.

W przypadku problemów z wizytówką, w drodze wyjątku zgłoszenia można wysłać na adres marta.artman@sztuka-architektury.pl

Najciekawsze, zgłoszone propozycje, które nie znalazły dotychczas miejsca na publikację w portalach Grupy Sztuka Architektury, zostaną przez redakcję opisane i uwzględnione przy konstrukcji listy nominowanych poddanej pod głosowanie.

Grupa Sztuka Architektury weźmie pod uwagę również te realizacje, które są już opisane na stronach sztuka-architektury.pl, sztuka-wnetrza.pl i sztuka-krajobrazu.pl a nie są zgłoszone do Plebiscytu.

 

Kryteria wyboru realizacji

Na początku marca na specjalnym posiedzeniu redakcji Grupy Sztuka Architektury zostanie wyłonionych po ok 10 finalistów z każdej kategorii. Kryteria wyboru najciekawszych obiektów to ich funkcjonalność, innowacyjność, zgodność z aktualnymi trendami społecznymi, środowiskowymi oraz technicznymi. Jak zwykle będziemy też szczególnie szukać prac biur i zespołów, które nie należą jeszcze do mainstreamu polskiej architektury, a wyróżniają się ambicją i twórczym podejściem do projektowania.

 

Głosowanie w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2023

Jak co roku głosowanie odbywa się dwutorowo: głosuje publiczność i oraz profesjonalne jury.

Głosowanie publiczności: 4 marca 2024 roku na stronach Grupy Sztuka Architektury wystartuje oficjalne głosowanie internautów. Jego wyniki poznamy 9 kwietnia 2024.

Głosowanie jury: w połowie kwietnia 2024 odbędzie się spotkanie online jury konkursu, podczas którego zostaną omówienie wyniki wcześniejszego głosowania ankietowego na finalistów z każdej kategorii zaproponowanych przez redakcję i zapadnie ostateczny werdykt. Skład sędziowski będą stanowić laureaci poprzednich edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL 2022.

 

Zwycięzców poznamy podczas uroczystej Gali, która odbędzie się na przełomie maja i czerwca 2024. Wydarzeniu będą towarzyszyć prezentacje nominowanych realizacji.

Czekamy na Państwa propozycje!

 

Regulamin konkursu: TUTAJ

 

Organizator

Grupa Sztuka Architektury

Patroni Honorowi

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Komitet Architektury i Urbanistyki PAN, NIAiU, SARP, SAW, TUP, PLGBC, DAFA

Patroni Medialni

WhiteMAD, Nowy Magazyn, Czas na wnętrze, MAGAZIF, Izolacje, Przegląd budowlany, Poinf of Design, terazdom.pl, Informator Teraz Dom, example.pl, archiweb.pl, oknonet.pl, budowa.org, budownictwo.org, nieruchomosci.biz

 

Kontakt prasowy/ Patronat nad Plebiscytem i Galą

Marta Artman
Grupa Sztuka Architektury
mail: marta.artman@sztuka-architektury.pl
mob. 694 383 190

 

Więcej

Dodano: 10.01.2024

Podsumowanie Targów Dach Forum 2024 » Patronat Medialny DAFA

W dn. 12-13 stycznia pod Patronatem Medialnym Stowarzyszenia DAFA odbyła się w Kielcach trzecia edycja Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM, które pobiły wszelkie rekordy frekwencji!
To było prawdziwe święto rzemiosła w Targach Kielce!

Ponad 24 tysiące sprzedanych wejściówek, blisko 150 wystawców, dwa dni wielkich dekarskich emocji i 100% prawdziwego rzemiosła. Tak w wielkim skrócie wyglądał trzeci Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli Dach Forum 2024. Nie zabrakło premierowych produktów, branżowych nowości i całej masy pokazów.

– Tegoroczne spotkanie branży dachowej wygląda bardzo okazale. Wśród 150 wystawców obecni są liderzy rynku pokryć dachowych z ośmiu krajów świata m.in. z Francji, Polski, Czech, Niemiec, Słowenii i Litwy. W programie zaplanowanych jest ponad 20 premier produktowych, wiele merytorycznych wydarzeń, kongresów, finały ogólnopolskich konkursów oraz ciekawych prelekcji. Nie zabraknie również atrakcji dla pań i dzieci – mówił dr Andrzej Mochoń, Prezes Zarządu Targów Kielce podczas oficjalnego otwarcia. W trakcie gali po raz pierwszy wręczono medale i wyróżnienia za produkty i stoiska targowe dla firm prezentujących najnowsze osiągnięcia technologiczne oraz szeroką ofertę produktów i usług.

Ponad 20 premierowych produktów Na Dach Forum w Kielcach

Przez dwa dni zaprezentowano setki, a nawet tysiące produktów i usług, w tym ponad 20 premier. Na tegorocznym Dach Forum pokazano najnowocześniejsze rozwiązania, w tym elementy konstrukcji dachu, czy technologie niezbędne do ich wykorzystania. Targi naprawdę robią wrażenie, a ilość wystawców i zwiedzających sprawiają, że na pewno wrócę tu za rok – mówił jeden z tysięcy dekarzy obecnych na Dach Forum.

 

Dach Forum pełne widowiskowych pokazów i ciekawych prelekcji!

W Strefie Rzemiosła, najwybitniejsi fachowcy z branży dekarskiej, blacharskiej i ciesielskiej prezentowali swoje niezrównane umiejętności. Ważnym punktem styczniowego kongresu były wykłady fachowców i specjalistów od pokryć dachowych. Na scenie głównej przez dwa dni poruszono tematy dotyczące technik pracy, najczęstszych błędów popełnianych na dachach, bezpieczeństwa na dachach, nowoczesnych technologii oraz prawa budowlanego. Eksperci przez dwa dni przekazywali cenne informacje dla dekarzy, blacharzy i cieśli. Wystawę odwiedził m.in.  Bogdan Bosak z Chicago Metal Supply, który opowiedział o historycznych reprodukcjach projektów blacharsko-dekarskich z miedzi w USA. Ponadto na scenie pojawili się inż. Dariusz Nowicki, który wyjaśni kwestię “Komin – czyj Ci on jest?” oraz inż. Krzysztof Patoka.

 

Więcej

Dodano: 29.12.2023

Targi BUDMA 2024 pod Patronatem DAFA

Zapraszamy w charakterze Patrona Branżowego na Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2024, które odbędą się w dniach od 30 stycznia do 2 lutego 2024 roku. To 32. edycja wydarzenia dla branży budowlanej, które stanowi nie tylko doskonałą okazję do prezentacji innowacyjnych produktów, usług i technologii, ale także platformę wymiany wiedzy i doświadczeń ekspertów i praktyków reprezentujących szerokie grono inwestorów, deweloperów, wykonawców, architektów, przedstawicieli handlu, producentów oraz członków izb i stowarzyszeń.

 

Hasłem przewodnim przyszłorocznych targów jest „zielona przyszłość budownictwa”. Ten zauważalny trend kieruje się ku zrównoważonym i ekologicznym rozwiązaniom. Optymalne wykorzystanie energii odnawialnej, efektywność energetyczna budynków i ekologiczne materiały to kluczowe elementy, które kształtują nową erę świadomego i ekologicznego budownictwa. To nie tylko norma, ale także wybór, który sprzyja ochronie środowiska i poprawie jakości życia.

W ramach przyszłorocznej edycji targów BUDMA odbędzie się szereg wydarzeń towarzyszących, w tym na szczególną uwagę zasługują: Kongres Budownictwa Polskiego, którego II edycja odbędzie się w terminie 29-30 stycznia 2024, Konwencja Budownictwo Polska-Ukraina (31 stycznia 2024) oraz dwudniowe Forum Designu i Architektury D&A (31 stycznia – 1 lutego 2024).

Debaty branżowe dla profesjonalistów

Kongres Budownictwa Polskiego, to spotkanie czołowych przedstawicieli sektora budownictwa, obejmujące cykl debat i wykładów z udziałem liderów największych firm budowlanych, naukowców i praktyków, decydentów sektora finansów, ubezpieczeń, administracji państwowej, mających realny wpływ na życie gospodarcze kraju. W ciągu dwóch dni zaplanowano sześć bloków tematycznych: Infrastruktura i budownictwo w Polsce – gdzie jesteśmy, dokąd zmierzamy, Innowacje i nowe technologie w budownictwie i infrastrukturze, Klimat i środowisko, Ekonomia i finanse obszaru budownictwa i infrastruktury oraz Zagrożenia na rynku pracy i kształcenia kadr.

II edycja Konwencji Budownictwo Polska – Ukraina jest kontynuacją merytorycznej dyskusji nad szansami i zagrożeniami dla polskich firm budowlanych planujących uczestnictwo w powojennej odbudowie Ukrainy. Podczas Konwencji omawiane będą obostrzenia prawne, problemy wynikające z braku transparentności oraz ogólnej sytuacji społeczno-ekonomicznej i politycznej na Ukrainie. Przedstawione zostaną zasady funkcjonowania rynku inwestycji i ich realizacji, problemy rynku pracy na Ukrainie, zasobów materiałowych i maszynowych.

Niezwykle istotnym zagadnieniem związanym z pojęciem zielonego budownictwa jest termomodernizacja. Polska Izba Budownictwa we współpracy z organizacjami eksperckimi planuje zorganizowanie paneli dyskusyjnych, skupiając się na tematach związanych z efektywnością energetyczną w budownictwie. Polska ma dostęp do największych transferów pieniężnych na ten cel, 17% społeczeństwa zmaga się z ubóstwem energetycznym, a rosnące koszty energii i ciepła wytwarzanych ze źródeł węglowych podnoszą koszty życia. Głęboka termomodernizacja istniejących budynków wymaga lepszych i nowych materiałów, technologii i produktów – na opracowanie innowacyjnych rozwiązań Ministerstwo dysponuje programem Inteligentnych Specjalizacji i środkami w nowej perspektywie. Wydarzenie ma na celu edukację i wymianę poglądów na temat roli efektywności energetycznej w budownictwie przyszłości.

Tematem wydarzeń zorganizowanych przez Stowarzyszenie Energooszczędne Domy Gotowe jest drewno jako materiał budowlany przyszłości. Eksperci z leśnictwa, nauki zastanowią się nad rolą drewna w budownictwie w kontekście przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Jaka przyszłość czeka drewno w naszym kraju w najbliższych dekadach? Jaką strategię rozwoju powinny przyjąć polskie przedsiębiorstwa przerabiające i wykorzystujące drewno? Czy przemysł w Polsce przygotowuje się do zmian? Sporo miejsca w dyskusji zostanie poświęcone tematowi prefabrykacji i jej wkładu w zrównoważoną architekturę. Analizie zostanie poddane drewno jako kluczowy element budynków niskoemisyjnych oraz zasady gospodarki cyrkularnej w budownictwie.

 

Podczas Dni Inżynierskich, które odbędą się w terminie 31 stycznia – 1 lutego 2024 tematem przewodnim będzie bezpieczeństwo w rewitalizowanych budynkach wielkopłytowych. Eksperci współpracujący z Wielkopolską Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa przedstawią kierunki rewitalizacji osiedli z budynków wielkopłytowych, możliwości dostosowania istniejących budynków z wielkiej płyty do perspektywicznych wymagań UE dotyczących ich efektywności energetycznej, a także realne możliwości i korzyści nadbudowy budynków wielkopłytowych.

BUDMA dla Architekta

Forum Designu i Architektury D&A już po raz szósty będzie towarzyszyć targom BUDMA. Tematem przyszłorocznej edycji Forum jest OD NOWA: Do źródeł witalności. Uczestnicy będą mieli okazję zgłębić temat wrażliwego projektowania, które ma na celu wzmocnienie, a nie zużycie zasobów. W trakcie Forum D&A uczestnicy skoncentrują się na roli wody w architekturze i planowaniu urbanistycznym. Zarówno dosłownie, jako potencjał nadrzecznych bulwarów, jezior, ogrodów deszczowych, a także strumieni ukrytych pod miastem, jak i symbolicznie, jako węzeł dla lokalnego dziedzictwa kulturowego, szansa na ciągłość w planowaniu urbanistycznym czy metafora zielonej architektury. Przyglądając się dobrym przykładom projektowania dla wody w mieście, dużym publicznym inwestycjom w przestrzeń publiczną, a także prywatnym inicjatywom mieszkaniowym, mamy również nadzieję na ożywioną dyskusję z publicznością na temat rzeczywistych możliwości, jakie otwierają się przed inspirowaną wodą zrównoważoną architekturą i budownictwem.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Yuki Ikeguchi, wiceprezes wykonawczy i partner w Kengo Kuma and Associates, która podzieli się swoim doświadczeniem w prowadzeniu projektów architektonicznych na całym świecie.

Międzynarodowy biznes jak zawsze obecny na targach BUDMA

Międzynarodowa Strefa Spotkań na targach BUDMA 2024 stanie się centralnym miejscem networkingowym. Innowacyjna przestrzeń umożliwia gościom, w tym wystawcom, kupcom zagranicznym oraz kluczowym przedstawicielom branży budowlanej, nawiązywanie zagranicznych relacji biznesowych. Strefa nie tylko będzie sprzyjała wymianie doświadczeń, ale także będzie miała aspekt edukacyjny, gdzie partnerzy Santander Bank Polska i UPS będą dzielić się istotną wiedzą na temat rozwoju firm na arenie międzynarodowej, finansowania, bezpieczeństwa transakcji i logistyki. Strefa Spotkań wprowadza unikalną jakość do targów, integrując networking z technologią i edukacją. W ramach programu Hosted Buyers udział w spotkaniach zapowiedziało ponad 300 kupców z zagranicy.

Szeroka oferta dla fachowców z branży budowalnej

Na fachowców, którzy z końcem stycznia przyjadą do Poznania czekać będą na stoiskach setki targowych premier produktowych, a w tym wyróżnionych 20 laureatów prestiżowej nagrody Złotego Medalu za wyjątkową innowacyjność i wysoką jakość, ponadto nowinki technologiczne, które będzie można zobaczyć z bliska, przetestować i po targach zastosować, tak by wejść na wyższy poziom wykonawstwa, zyskać przewagę nad konkurencją i rozwijać swój biznes.

Jak zawsze w programie Budmy goszczą na stałe wydarzenia, na które czekają przede wszystkim fachowcy z branży budowalnej. Prezentujemy kilka wybranych pozycji z programu przyszłorocznej BUDMY:

 • XI Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy
 • MONTERIADA – wydarzenie promujące dobry montaż wyrobów stolarki budowlanej, termomodernizację i nowoczesne, energooszczędne rozwiązania w budownictwie
 • Turniej budowlany „Złota Kielnia”
 • Strefa testów materiałów i narzędzi budowlanych Grupy Prace Wykończeniowe
 • Zawody parkieciarskie
 • Strefa dla FACHOWCA SBW – pokazy, warsztaty, szkolenia w ramach strefy glazurnika, systemów suchej zabudowy, malowania i szpachlowania
 • STREFA INNOWACJI – nowości dekarskie
 • STREFA OGNIA – polskie premiery produktów kominkowych, a wśród nich najnowsze trendy w kominkowym wzornictwie

Maszyny dla prawdziwych fachowców

Przyszłorocznej BUDMIE towarzyszyć będą tym razem targi INTERMASZ i INFRATEC prezentujące najnowsze propozycje z zakresu maszyn budowlanych i sprzętu pomocniczego na placu budowy, a także technologii dla budownictwa infrastrukturalnego.

W ramach ekspozycji  INTERMASZ zobaczymy pełen przekrój najnowszych propozycji uznanych na rynku marek, wraz z propozycją dodatkowego osprzętu, części zamiennych oraz technologii stosowanych w budownictwie infrastrukturalnym. Warto na pewno zwrócić uwagę, podobnie jak w przypadku targów BUDMA, na laureatów Złotego Medalu MTP, maszyny, które zdecydowanie wyróżniają się swoimi właściwościami i jakością. Tuż obok znajdziemy również szeroką ofertę wyposażenia BHP, ważnego elementu każdej budowy, szalunków i rusztowań, czy także manipulatorów, przenośnych podnośników i mobilnych dźwigów

Poznań od ponad trzech dekad jest niekwestionowanym centrum całego sektora budowlanego. Targi Budownictwa i Architektury BUDMA oraz Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego INTERMASZ to doskonała okazja do nawiązania relacji biznesowych, zdobycia najnowszych informacji o trendach, produktach i technologiach.

Już dzisiaj zapraszamy na 32. Edycję Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA w dniach 30 stycznia – 2 lutego 2024.

Bilety na targi są już dostępne on-line: tobilet.pl.  Warto już dzisiaj zaplanować swój udział w BUDMIE.

www.budma.pl || www.kongresbudownictwa.eu || www.forumdia.pl

Więcej

Dodano: 21.12.2023

mgr inż. RYSZARD KLATT 1937 – 2023

Z wielkim smutkiem i poczuciem ogromnej straty zawiadamiamy, że zmarł rzeczoznawca i wieloletni członek Stowarzyszenia DAFA śp. Pan Ryszard Klatt.

 Odeszła Osoba wielkiego serca i rozumu.
Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Pan Ryszard Klatt był filarem komórki rzeczoznawstwa w Stowarzyszeniu DAFA i autorem regulaminu rzeczoznawstwa. Był również autorem i współautorem wytycznych technicznych oraz artykułów i prelekcji technicznych. Udzielał konsultacji i wspierał Stowarzyszenie i jego członków w zakresie wydawania opinii technicznych i ekspertyz.

Filantrop, aktywny działacz na rzecz udoskonalenia przepisów prawa budowlanego, pełen pasji i zaangażowania w swoje przekonania, pragnący zmienić na lepsze umiejętności interpretacji zapisów norm w świecie budownictwa.

Informacje dotyczące uroczystości pogrzebowych
znajdują się w linku poniżej.

Klepsydra Ryszard Eligiusz Klatt – DP Służew (kupamieci.pl)

 

Więcej

Dodano: 01.12.2023

Referat ekspercki na Kongresie FIRE pod Patronatem DAFA

Pod patronatem medialnym Stowarzyszenia DAFA odbędzie się Kongres Pożarnictwa FIRE, na który zapraszamy w dn. 14 grudnia do Łodzi.

 

Jako Główny Ekspert Kongresu i Gość Specjalny wydarzenia z ramienia Stowarzyszenia wystąpi Pani mgr inż. Monika Hyjek, omawiając w prezentacji eksperckiej “Dobór prawidłowych rozwiązań dla dachów płaskich – bezpieczeństwo pożarowe wg wytycznych DAFA”.

 

 

Kongres będzie dotyczył najczęstszych problemów i wyzwań w zakresie spełnienia najnowszych wymagań ochrony przeciwpożarowej dla obiektów budowlanych wobec zmian przepisów, rozwoju nowych technologii i kierunków zrównoważonego budownictwa.

 

Wydarzenie przygotowane przez DND Project dedykowane jest specjalistom ochrony przeciwpożarowej i branży security w szczególności praktykom w zakresie projektowania, realizacji inwestycji, prewentystom, rzeczoznawcom ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz wykonawcom i producentom.

 

Szczegółowy program i rejestracja dostępne po kliknięciu w link: https://kongrespozarnictwa.pl/

Więcej

Dodano: 15.11.2023

Konferencja online»BIM4industry»Patronat DAFA

Miło jest nam poinformować, że Stowarzyszenie DAFA objęło Patronat nad drugą edycją konferencji BIM4industry 2023, która odbędzie się 5 grudnia online.

Wydarzenie skierowane jest do inwestorów / projektantów / wykonawców / zarządców obiektów/ studentów/ jednostek administracji publicznej i samorządowej / wszystkich zainteresowanych tematyką BIM.

BIM4industry to niekwestionowanie najważniejsze wydarzenie tego typu w Polsce. To niepowtarzalna okazja do spotkania i dialogu dla wszystkich zaangażowanych w rewolucyjne zastosowanie technologii BIM w przemyśle.

Konferencja jest platformą, na której przedstawiciele różnych środowisk mają możliwość dzielenia się swoimi doświadczeniami oraz tworzenia inspirujących powiązań wokół wspólnej idei.

Czwarta rewolucja przemysłowa, zwana „Przemysłem 4.0”, powoduje, że budownictwo konsekwentnie dostosowuje się do bardziej rozwiniętych cyfrowo gałęzi przemysłu. To zmienia nie tylko sposób projektowania i budowy, lecz także późniejszego użytkowania i zarządzania obiektami.

 

Podczas konferencji, w towarzystwie ekspertów, prześledzimy cały proces inwestycyjny: od planowania, poprzez projektowanie i realizację, aż po utrzymanie inwestycji, wykorzystując zaawansowaną metodykę BIM, tak, aby każdy uczestnik mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Podobnie jak ostatnio, wydarzenie organizowane jest w formule online, dzięki czemu uczestnicy mogą być z nami bez względu na to, gdzie się znajdują.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny – wystarczy dokonać rejestracji za pośrednictwem strony www.bim4industry.pl

Zapraszamy w imieniu organizatorów: BIM Klaster i hub4industry.


Stowarzyszenie Klaster Technologii Informacyjnych w Budownictwie (BIM Klaster) to ponadregionalna sieć powiązań kooperacyjnych promująca otwarte spojrzenie na wykorzystanie innowacyjnych technologii w budownictwie. To możliwość wzajemnej wymiany doświadczeń, udziału w konferencjach i warsztatach tematycznych. Dostęp do ekspertów, szkoleń i doradztwa. Wspólne realizowanie projektów zwiększające przewagę konkurencyjną na rynku. BIM Klaster zawiązany został w 2012 roku, z inicjatywy kilku firm z województwa małopolskiego. Grupa inicjatorów przedsięwzięcia to ludzie silnie związani z branżą budowlaną, IT i technologiami informacyjnymi. Dziś BIM Klaster funkcjonuje jako oficjalnie zarejestrowane Stowarzyszenie zrzeszające proinnowacyjne i wysoko wyspecjalizowane mikro, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa z całej Polski i od przeszło 10 lat inspiruje działania zmierzające do cyfryzacji branży budowlanej. Szkolimy, wdrażamy, angażujemy się w projekty o znaczeniu strategicznym, wspieramy mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem, łączymy biznes & naukę . Więcej informacji: www.bimklaster.org.pl

Hub4industry to działający od 2019 roku kompleksowy punkt wsparcia dla firm przemysłowych, które chcą wprowadzić do swoich fabryk rozwiązania przemysłu 4.0, m.in. takie jak : łączność w sieci 5G, automatyka i robotyka, IIoT, sztuczna inteligencja (AI), rozszerzona i wirtualna rzeczywistość (AR i VR), cloud computing, druk 3D czy właśnie technologia BIMi. Jesteśmy hubem innowacji cyfrowych (European Digital Innovation Hub) Krakowskiego Parku Technologicznego oraz firm: ASTOR i T-Mobile Polska, uczelni: Akademii Górniczo-Hutniczej i Politechniki Krakowskiej, a także ekspertów z BIM Klaster, Sieci Badawczej Łukasiewicz – Krakowski Instytut Technologiczny, Entra Group, ReliaSol oraz ICsec. Pomagamy przedsiębiorstwom podnieść konkurencyjność rynkową poprzez zastosowanie innowacyjnych rozwiązań szytych na miarę konkretnego przedsiębiorstwa. Więcej informacji: www.hub4industry.pl

Więcej
Powrót