Konferencja “Nowoczesne dachy w budownictwie zrównoważonym” przy współpracy merytorycznej DAFA

Mamy przyjemność zaprosić na konferencję szkoleniową zatytułowaną “Nowoczesne dachy w budownictwie zrównoważonym” organizowaną przez Archmedia przy współpracy merytorycznej zespołu ekspertów ze Stowarzyszenia DAFA.

Spotkanie odbędzie się w dn. 09 października w Poznaniu i zgromadzi czołowych ekspertów w dziedzinie budownictwa zrównoważonego, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat nowoczesnych rozwiązań.

Zagadnienia programowe:

  • Ekologiczny aspekt piątej elewacji – dachy zielone, chłodne oraz retencyjne – dr inż. Bartłomiej Monczyński

  • Dachy zielone jako przykład tworzenia innowacyjnej zielonej infrastruktury w mieście – Krzysztof Wielgus/ekspert Stowarzyszenia DAFA
    Założyciel ZIDA Sp. z o.o. Z branżą “dachów zielonych” związany od przeszło 10 lat. Aktywny członek stowarzyszeń branżowych: Stowarzyszenia DAFA, Polskiego Stowarzyszenia „Dachy Zielone”, Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Materiałów Budowlanych oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórców Ogrodów. Jest aktywnym wykładowcą i rzeczoznawcą Naczelnej Organizacji Technicznej. Poza prowadzeniem szkoleń zawodowo skupia się m.in. na wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań dla dachów zielonych, doradztwie projektowym i wykonawczym a także diagnostyce i naprawach “dachów zielonych”. Autor licznych artykułów branżowych oraz referatów prezentowanych na konferencjach i szkoleniach. Członek zespołu redakcyjnego „Wytycznych dla dachów zielonych” opracowanych w Grupie Merytorycznej DACHY ZIELONE Stowarzyszenia DAFA.

  • Dachy zielone – wymagania w stosunku do obiektu budowlanego i materiałów budowlanycharch. kraj. Aleksander Lech/ekspert Stowarzyszenia DAFA
    Absolwent i nieetatowy wykładowca Wydziału Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Architekt Krajobrazu z wieloletnim doświadczeniem w firmach wykonawczych oraz projektowych. Rzeczoznawca PSDZ-NOT w specjalności projektowanie (technologie), wykonawstwo (realizacja, budowa), eksploatacja (konserwacja, pielęgnacja), naprawy, rewitalizacja (modernizacja), dobory roślin. Członek zarządu Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu. Uczestnik licznych konferencji międzynarodowych o problematyce zmian klimatycznych i sposobach niwelowania skutków tych zmian w miastach. Prywatnie i zawodowo pasjonat i propagator zieleni na terenach zurbanizowanych. Dyrektor ds. Technicznych oraz specjalista w firmie GCL w dziedzinie wdrażania systemów ochrony drzew, zazieleniania dachów i retencji wód opadowych w miastach. Odpowiada za współpracę z inwestorami, projektantami oraz wykonawcami na każdym szczeblu inwestycyjnym, propagując wiedzę na temat nowoczesnych rozwiązań, stosowanych w Architekturze Krajobrazu.

  • Proces budowy instalacji fotowoltaicznej na dachu płaskim – case studymgr inż. Karol Miazio/ekspert Stowarzyszenia DAFA
    Absolwent Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej. Od kilkunastu lat związany z branżą budowlaną, ekspert w dziedzinie rozwoju produktów oraz wdrażania rozwiązań innowacyjnych. Ma na swoim koncie setki godzin szkoleń prowadzonych dla wykonawców i biur projektowych w zakresie technik zamocowań, hydroizolacji dachów płaskich oraz zabezpieczeń przed upadkiem z wysokości. Wiedzę i doświadczenie zdobywał współpracując z największymi producentami na rynku Europejskim. Zawodowo związany z firmą Asekom, w której pełni funkcje Dyrektora Zarządzającego. Członek Zwyczajny Stowarzyszenia Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA, w którym pełni także funkcję Koordynatora Grupy Tematycznej FOTOWOLTAIKA. Współautor wytycznych DAFA „Fotowoltaika na dachach płaskich. Wytyczne projektowania, montażu i eksploatacji”.

  • Wykorzystanie instalacji PV w branży retail i logistycznejmgr Maciej Kulawik/ekspert Stowarzyszenia DAFA
    Od lat związany z branżą budowlaną, logistyczną i magazynową, od 2022 roku pełni rolę Sales Managera w pionie instalacji PV na dachach płaskich w GOLDBECK SOLAR. Pasjonat bezpieczeństwa obiektów przemysłowych.

 

Warunki uczestnictwa i rejestracja dostępne są na stronie organizatora: ARCHMEDIA Konferencje i Szkolenia

ARCHMEDIA Grażyna Gałka
Tel. +48 600 358 840
Email: info(atm)archmedia.pl