Zaproszenie na szkolenie “FOTOWOLTAIKA NA DACHACH PŁASKICH”

Serdecznie zapraszamy do udziału w unikalnym szkoleniu pt. „Fotowoltaika na dachach płaskich” organizowanym przez Stowarzyszenie DAFA w dn. 12.09.2024 r. w Hotelu 500 w Strykowie k. Łodzi.

Wydarzenie stanowi pierwsze w Polsce tego typu szkolenie techniczne poruszające szczegółowe aspekty projektowania i wykonywania instalacji PV na dachach płaskich w oparciu o nowe Wytyczne Stowarzyszenia: „Fotowoltaika na dachach płaskich. Wytyczne projektowania, montażu i eksploatacji”.

Szkolenie dedykowane jest całej branży związanej z fotowoltaiką: montażystom, projektantom, dostawcom, wykonawcom, inwestorom, deweloperom, firmom ubezpieczeniowym, zarządcom obiektów, przedstawicielom samorządów, organizacji gospodarczych i przemysłowych oraz administracji publicznej.

Będzie to okazja do zdobycia starannie wyselekcjonowanej wiedzy opartej na doświadczeniach wybitnych specjalistów i praktyków oraz do nawiązania relacji z innymi specjalistami z branży.

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną premierowo wytyczne Stowarzyszenia DAFA: „Fotowoltaika na dachach płaskich. Wytyczne projektowania, montażu i eksploatacji”.

Program szkolenia został stworzony przez ekspertów z ogromną wiedzą i doświadczeniem, współpracujących przy opracowaniu wytycznych Stowarzyszenia DAFA pt. „Fotowoltaika na dachach płaskich. Wytyczne projektowania, montażu i eksploatacji”.

W trakcie szkolenia zaplanowano pokaz serii filmów, odwzorowujących realne zagrożenia wynikające z nieprzemyślanego montażu fotowoltaiki na dachach płaskich oraz pokazanie w jaki sposób ich unikać.

Prelegenci:


dr hab. inż. Arkadiusz Węglarz,
prof. uczelni 
Profesor Uczelni na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, Doradca Zarządu ds. Gospodarki Niskoemisyjnej w Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A., Wiceprezes Zarządu Zrzeszenia Audytorów Energetycznych. Współautor około dwustu publikacji naukowych, kilkudziesięciu opracowań technicznych i artykułów prasowych o tematyce budowlanej i efektywności energetycznej w gospodarce. Autor licznych (około 112) ekspertyz dla: Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Środowiska, Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Polskich Sieci Energetycznych, Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Ministerstwa Klimatu i Środowiska. NFOŚiGW. Kierownik lub główny wykonawca projektów realizowanych w ramach programów: Phare, Save, 5PR, 6PR, IEE, Horyzont, bilateralnych. Członek Komitetu Technicznego 307 w PKN. Członek Grupy Roboczej Krajowej Inteligentnej Specjalizacji nr 5. „Inteligentne i energooszczędne budownictwo”. Członek Komitetu Monitorującego Przedsięwzięcia prowadzone przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w trybie innowacyjnych zamówień publicznych z zakresu Europejskiego Zielonego Ładu. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP za osiągnięcia w dziedzinie efektywności energetycznej w budownictwie. Członek zespołu redakcyjnego wytycznych DAFA „Fotowoltaika na dachach płaskich. Wytyczne projektowania, montażu i eksploatacji”.



mgr inż.
Maciej Drobczyk
Absolwent Politechniki Śląskiej. Ekspert w zakresie projektowania instalacji fotowoltaicznych z uwzględnieniem korzyści w długo i krótkofalowej perspektywie, specjalista od bezpieczeństwa instalacji PV, oraz wyboru odpowiednich rozwiązań PV w zależności od oceny kwalifikowalności dachu i warunków otoczenia. W IBC SOLAR Poland obejmuje stanowisko Country Managera pracując z klientami biznesowymi, prowadząc szkolenia oraz wspierając merytorycznie instalatorów i partnerów. Współautor poradnika dla zarządców nieruchomości „Jak skutecznie modernizować budynki wielorodzinne” wydanego pod redakcją PLGBC. Członek zespołu redakcyjnego wytycznych DAFA „Fotowoltaika na dachach płaskich. Wytyczne projektowania, montażu i eksploatacji”.



Bartosz Bogucki

Od 16 r.ż. jest związany z dachami, od skośnych po dachy płaskie, pracując w rodzinnej firmie dekarskiej. W swojej karierze zawodowej skupił się na specjalizacji w zakresie instalacji fotowoltaicznych na dachach oraz dachowych zabezpieczeniach przed upadkiem z wysokości. Jest współautorem artykułów dla czasopism z branży dekarskiej oraz publikacji przybliżających specjalistyczne techniczne zagadnienia dla szerokiego grona. Brał udział w krajowych badaniach wpływu wysokorefleksyjnych hydroizolacji na instalacje wykonane z paneli bifacjalnych. Wielokrotny prelegent szkoleń krajowych i zagranicznych dla różnych grup zawodowych, zaczynając od dekarzy, przez kominiarzy, a kończąc na projektantach. Angażuje się we wszelkie prace legislacyjne mające na celu znormalizować rynek budowlany, w zakresie swoich zainteresowań. Aktualnie zawodowo związany z GOLDBECK SOLAR na stanowisku projektanta.


mgr inż. Karol Miazio

Absolwent Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej. Od kilkunastu lat związany z branżą budowlaną, ekspert w dziedzinie rozwoju produktów oraz wdrażania rozwiązań innowacyjnych. Ma na swoim koncie setki godzin szkoleń prowadzonych dla wykonawców i biur projektowych w zakresie technik zamocowań, hydroizolacji dachów płaskich oraz zabezpieczeń przed upadkiem z wysokości. Wiedzę i doświadczenie zdobywał współpracując z największymi producentami na rynku Europejskim. Zawodowo związany z firmą Asekom, w której pełni funkcje Dyrektora Zarządzającego. Członek Zwyczajny Stowarzyszenia Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA, w którym pełni także funkcję Koordynatora Grupy Tematycznej FOTOWOLTAIKA. Współautor wytycznych DAFA „Fotowoltaika na dachach płaskich. Wytyczne projektowania, montażu i eksploatacji”.


mgr inż. Maciej Urbanek

Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. Inżynier budownictwa z uprawnieniami wykonawczymi bez ograniczeń. Od ponad 25 lat w SIKA POLAND ekspert w dziedzinie technologii i systemów dachowych, hydroizolacji budynków podziemnych, systemów posadzkowych, antykorozji stali. Aktualnie Manager ds. Rozwoju Biznesu / Product Manager Segmentu Rynku Pokryć Dachowych w Sika Poland Sp. z o.o.
Członek zespołu redakcyjnego wytycznych DAFA „Fotowoltaika na dachach płaskich. Wytyczne projektowania, montażu i eksploatacji.


mgr inż. Michał Dąbrowski

Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej, inżynier budownictwa z uprawnieniami wykonawczymi bez ograniczeń w zakresie mostownictwa. Na swoim koncie budowlanym ma 7 wiaduktów, most, 3 kładki dla pieszych, 3 przejścia podziemne, 3 przepusty oraz ponad 30-metrowy przecisk pod 6 czynnymi torami kolejowymi. Przez kilka lat pracował w Biurze Projektowym Balex Metal, gdzie specjalizował się w lekkiej obudowie – płyty warstwowe, blachy trapezowe, profile zimnogięte. Swoje doświadczenie poszerzał również koordynując prace związane z żurawiami wieżowymi – montaże, demontaże, podnoszenia, obsługa odbiorowa UDT i TDT. Obecnie ponownie związany z marką Balex Metal jako Kierownik Produktu, odpowiedzialny za rozwój produktów z segmentu budownictwa przemysłowego, skupiony wokół tematów dotyczących lekkiej obudowy oraz termoizolacji. Członek zespołu redakcyjnego wytycznych DAFA „Fotowoltaika na dachach płaskich. Wytyczne projektowania, montażu i eksploatacji”.


mgr inż. Monika Hyjek Absolwentka Politechniki Wrocławskiej, studiów podyplomowych „Bezpieczeństwo budowli” oraz kursu specjalistów ochrony przeciwpożarowej w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Aktywny członek komitetów technicznych PKN, SITP, NizO i MIWO. Pasjonatka życia i bezpieczeństwa. Zawodowo związana z firmą ROCKWOOL Polska Sp. z o.o. Członek zespołu redakcyjnego Wytycznych „Bezpieczeństwo pożarowe dachów” i „Bezpieczeństwo pożarowe ścian i fasad” Stowarzyszenia DAFA. Członek Organu do rozstrzygania spraw spornych Stowarzyszenia DAFA. Członek zespołu redakcyjnego wytycznych DAFA „Fotowoltaika na dachach płaskich. Wytyczne projektowania, montażu i eksploatacji”.




inż. Jakub Całka
Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej, inżynier budownictwa i audytor wewnętrzny systemu zarządzania energią ISO 50001. Członek Zarządu IZODACH Sp. z o.o. Od 20 lat związany z branżą wykonawczą dachów płaskich. Specjalista w zakresie pokryć dachowych, wprowadzania nowych technologii w proces montażu oraz zwiększania efektywności energetycznej obiektów budowlanych. Członek zespołu redakcyjnego wytycznych DAFA „Fotowoltaika na dachach płaskich. Wytyczne projektowania, montażu i eksploatacji”.



mgr Artur Kocioł
Menedżer produktu w firmie SFS, odpowiedzialny za rozwiązania i systemy zabezpieczeń przed upadkiem z wysokości oraz systemy montażu fotowoltaiki na dachach płaskich. Od lat związany z firmami z branży działającymi na rynku krajowym i europejskim. Aktywny członek Grupy Merytorycznej Stowarzyszenia DAFA BHP – Asekuracja. Prowadzi aktywnie szkolenia z zasad doboru systemów asekuracji oraz ich odpowiedniego rozmieszczenia. Uczestniczył w pracach nad wytycznymi DAFA „Fotowoltaika na dachach płaskich. Wytyczne projektowania, montażu i eksploatacji”.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba miejsc jest organiczna. Serdecznie zapraszamy!

e-mail: biuro@dafa.com.pl, tel. 600 48 28 85