Konferencja online»BIM4industry»Patronat DAFA

Miło jest nam poinformować, że Stowarzyszenie DAFA objęło Patronat nad drugą edycją konferencji BIM4industry 2023, która odbędzie się 5 grudnia online.

Wydarzenie skierowane jest do inwestorów / projektantów / wykonawców / zarządców obiektów/ studentów/ jednostek administracji publicznej i samorządowej / wszystkich zainteresowanych tematyką BIM.

BIM4industry to niekwestionowanie najważniejsze wydarzenie tego typu w Polsce. To niepowtarzalna okazja do spotkania i dialogu dla wszystkich zaangażowanych w rewolucyjne zastosowanie technologii BIM w przemyśle.

Konferencja jest platformą, na której przedstawiciele różnych środowisk mają możliwość dzielenia się swoimi doświadczeniami oraz tworzenia inspirujących powiązań wokół wspólnej idei.

Czwarta rewolucja przemysłowa, zwana „Przemysłem 4.0”, powoduje, że budownictwo konsekwentnie dostosowuje się do bardziej rozwiniętych cyfrowo gałęzi przemysłu. To zmienia nie tylko sposób projektowania i budowy, lecz także późniejszego użytkowania i zarządzania obiektami.

 

Podczas konferencji, w towarzystwie ekspertów, prześledzimy cały proces inwestycyjny: od planowania, poprzez projektowanie i realizację, aż po utrzymanie inwestycji, wykorzystując zaawansowaną metodykę BIM, tak, aby każdy uczestnik mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Podobnie jak ostatnio, wydarzenie organizowane jest w formule online, dzięki czemu uczestnicy mogą być z nami bez względu na to, gdzie się znajdują.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny – wystarczy dokonać rejestracji za pośrednictwem strony www.bim4industry.pl

Zapraszamy w imieniu organizatorów: BIM Klaster i hub4industry.


Stowarzyszenie Klaster Technologii Informacyjnych w Budownictwie (BIM Klaster) to ponadregionalna sieć powiązań kooperacyjnych promująca otwarte spojrzenie na wykorzystanie innowacyjnych technologii w budownictwie. To możliwość wzajemnej wymiany doświadczeń, udziału w konferencjach i warsztatach tematycznych. Dostęp do ekspertów, szkoleń i doradztwa. Wspólne realizowanie projektów zwiększające przewagę konkurencyjną na rynku. BIM Klaster zawiązany został w 2012 roku, z inicjatywy kilku firm z województwa małopolskiego. Grupa inicjatorów przedsięwzięcia to ludzie silnie związani z branżą budowlaną, IT i technologiami informacyjnymi. Dziś BIM Klaster funkcjonuje jako oficjalnie zarejestrowane Stowarzyszenie zrzeszające proinnowacyjne i wysoko wyspecjalizowane mikro, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa z całej Polski i od przeszło 10 lat inspiruje działania zmierzające do cyfryzacji branży budowlanej. Szkolimy, wdrażamy, angażujemy się w projekty o znaczeniu strategicznym, wspieramy mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem, łączymy biznes & naukę . Więcej informacji: www.bimklaster.org.pl

Hub4industry to działający od 2019 roku kompleksowy punkt wsparcia dla firm przemysłowych, które chcą wprowadzić do swoich fabryk rozwiązania przemysłu 4.0, m.in. takie jak : łączność w sieci 5G, automatyka i robotyka, IIoT, sztuczna inteligencja (AI), rozszerzona i wirtualna rzeczywistość (AR i VR), cloud computing, druk 3D czy właśnie technologia BIMi. Jesteśmy hubem innowacji cyfrowych (European Digital Innovation Hub) Krakowskiego Parku Technologicznego oraz firm: ASTOR i T-Mobile Polska, uczelni: Akademii Górniczo-Hutniczej i Politechniki Krakowskiej, a także ekspertów z BIM Klaster, Sieci Badawczej Łukasiewicz – Krakowski Instytut Technologiczny, Entra Group, ReliaSol oraz ICsec. Pomagamy przedsiębiorstwom podnieść konkurencyjność rynkową poprzez zastosowanie innowacyjnych rozwiązań szytych na miarę konkretnego przedsiębiorstwa. Więcej informacji: www.hub4industry.pl